
Grupa kolorów
Marka włóczki
Nazwa włóczki
-
Alize Kid Royal (15)
-
Alize Mohair Classic (16)
-
Drops Kid Silk (55)
-
Katia 50 Mohair Shades (55)
-
Katia Ingenua (24)
-
Katia Mouton (6)
-
Lana Gatto Mohair Royal (31)
-
Lana Gatto Silk Mohair (44)
-
Rial Filati Mohair (20)
-
Rico Design Mohair (1)
-
Rosarios 4 Aurora (4)
-
Schoppel Merino Lace (5)
-
Sesia Novecento (17)
-
Sesia Pigalle (18)
-
YarnArt Mohair Classic (9)
-
YarnArt Mohair Trendy (16)
Włóczka moherowa otrzymywana jest z wełny kóz angorskich. To specyficzna rasa o miękkiej, puszystej sierści, znana już w starożytności. Nie wszędzie da się ją hodować - europejski klimat zdecydowanie kozom angorskim nie służy, co czyni ich wełnę jeszcze rzadszą. Wełnę moherową nazywa się czasem "włóczką diamentową", ze względu na jej połysk, a może i szlachetność. Tym bardziej, że lubi domieszki innych szlachetnych materiałów, na przykład jedwabiu czy owczej wełny. Włókno posiada charakterystyczne włoski, jest miękkie, lekkie, puchate - sama przyjemność w dotyku, zarówno przy przerabianiu na drutach czy szydełkowaniu, jak i w noszeniu. Są tacy, co porównują wrażenie do dziergania z miękkiej chmurki ;)

18,96 zł
Cena regularna:
22,30 zł

18,96 zł
Cena regularna:
22,30 zł

18,96 zł
Cena regularna:
22,30 zł

18,96 zł
Cena regularna:
22,30 zł

18,96 zł
Cena regularna:
22,30 zł
Choć niektórzy narzekają na sam proces tworzenia z tej włóczki, przy zachowaniu kilku podstawowych zasad, da się z niej dziergać naprawdę przyjemnie. Przede wszystkim druty lub szydełko należy dobrać większe, niż zazwyczaj do włóczki o podobnej grubości. Oczka powinny być na tyle duże, aby swobodnie zsuwały się z drutów. Ponieważ włóczkę moherową ciężko spruć, najlepiej tworzyć z niej powoli i w skupieniu. Inna opcja to dzierganie z dwóch lub trzech motków naraz, lub łączenie włókna moherowego z inną włóczką: wzbogaci to projekt i ułatwi proces tworzenia. Może się wydawać, że to sporo zachodu - dla niepowtarzalnego projektu jednak warto.
Co można zrobić z włóczki moherowej?
Wbrew powszechnej opinii, nie tylko płaskie nakrycie głowy ;) Do wszystkiego, co wymaga zwiewności, lekkości i ma robić wrażenie, włóczka moher nada się idealnie. Piękne swetry i kamizelki, romantyczne chusty i szale, ażurowe poncza na chłodniejsze dni, komfortowe czapki i szaliki - wykonane z tego rodzaju wełny nabiorą specjalnego charakteru. Włóczka moher ozdobi również dom; niezwykły koc lub poduszka na pewno dodadzą mu stylu. Moher ma świetne właściwości termoregulacyjne; gdy za ciepło - ochłodzi, gdy za zimno - ogrzeje. Jedną z jego zalet jest również podatność na farbowanie, dlatego można znaleźć tę włóczkę w każdej wymarzonej barwie - zarówno motki jednokolorowe, jak i melanżowe. Przy odpowiedniej pielęgnacji moherowe ubrania lub akcesoria posłużą na długo. Należy ostrożnie prać je ręcznie w letniej wodzie, z dodatkiem delikatnego płynu do prania. Nie wykręcać i suszyć na płasko.
Być może diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety, ale najlepszą przyjaciółką dziewiarki może być "diamentowa włóczka" ;) Zabierz ją do domu i sprawdź, jak się wam będzie razem pracowało :)